Tento rok vyšel tak padesát na padesát, aneb každá špatná zpráva je vyvážena něčím dobrým. Po zařazení Yukifestu do předraženého Pragoconu přišel kvalitní Animefest, a tak musel být výsledek letního Advíku (ne až tak tragického programově, jako spíš pachutí, kterou po sobě zanechal na některých lidech) dohnán něčím dalším. To něco byl v tomto případě letošní Akicon. Můj čtvrtý, a neváhám říct, že nejlepší. Uvidíme, jak tomu bude za rok. Pokud to bude za rok ještě lepší, tak už nevím kam se bude dát ještě zlepšit (to je lež, ale zní to hezky!)

Sobota

Mohl bych začít někdy po půlnoci, ale přeci jen jsem si řekl, že si po večerní přípravě conu raději zdřímnu a dokončím materiály ráno, kde si přivstanu. Což se nestalo. Nevím, zda naštěstí (byl jsem vyspalý) nebo naneštěstí (odnesla to přednáška, což se nemělo stát), ale už se s tím nic nenadělá. Vstal jsem tedy v šest a stihl jsem ještě nějaké materiály vyimprovizovat, hlavně protřídit AMVčka a najít alespoň MINIMÁLNÍ grafický podklad pro Novinky. AMVčka se kopírovala dlouho dlouho, zatím jsem se zeslušnil, chňapl dvě Kofoly, dva energeťáky, Salko a dvě Delinky a vyrazili jsme s Dorry na con. Hodinka cesty uběhla jako nic a byli jsme na Chodově. Zjistili jsme, že hlavní vchod je zamčen – pokrok oproti loňsku – ale že zadní pro orgy je funkční. Po zapojení se do ruchu a šumu bylo za chvilku dokončeno a my se usídlili v režii, odkud jsme mohli pozorovat program. Čekali jsme zahájení, ale to proběhlo jako loni v atriu – holt diváci ještě vchází, nikdo nepřečetl program, a tak je to tak asi fajn. Danův hlas to prostě řeší a Kim to jistí.

Pak se šlo na věc – bylo pořád zahájení, ale nervozita stoupala, dovnitř se nahrnuli lidi a já šel promítat AMVčka – myslím, že to byl takový lepší průměr, lidí akorát, nikdo proti, a tak.

Chtěl jsem pak zajít na Bunnyho, ale raději jsem dolaďoval s Arianem přednášku. Ta se ukázala jako ai největší zklamání, minimálně pro mě – ale poprvé je poprvé, alespoň víme co příští rok zlepšit! Prezentaci, projev, výběr, ukázky… no, je toho dost ;>

Po přednášce jsem se vrátil zpět do režie a zápasilo se – nejdřív zápasil hintzu se svou prezentací (jinak byla přednáška výborná, škoda, že se nedostalo na pedobeara!), poté soutěžící sami se sebou – trochu zklamala malá návštěva – a pak Grek zápasil s japonskými monumenty a ničil je, což byl dle mého vrchol dne – Grek prostě znovu dokázal, že přednášet umí, a kdyby přednášel o ropných vrtech, tak mu to lidi žerou.

Svět bez jména jsem oželil, temní elfové a muzikály nejsou můj šálek čaje, a stejně jsem musel pořádat turnaj v Goxesu – ten se nadmíru vydařil a já mohl udělit akibony a vyhlásit vítěze a poražené. Vyvážení bylo perfektní, z každé počáteční čtveřice se dostal do finále jeden člověk.

Ani pak jsem si neodpočinul a šel jsem přednášet o Mecha Musume – největší potěšení dne. Přes malou připravenost, nezpůsobenou ani tak přípravou, jako nedostatkem materiálů, se přednášelo snadno, publikum dávalo pozor a otázky byly velmi trefné. Obzvláště Strike Witches diváky zaujaly a absence kalhot a přítomnost aerodynamických pravidel diskusi kvalitně rozproudily.

No, a pak už přišla noc, kterou jsem velmi kvalitně strávil jako obvykle – na šatně, povídajíc si, v herně u SC3 a místy u SingStaru, byl jsem svědkem toho, jak se všichni snažili porazit Jackala s Asterothem (ti šťastní uhráli jedno vítězství ze tří než je rozdrtil, nevyhrál nikdo) a odskočil jsem si na Sušenčinu přednášku, ale bohužel ji pár opilých blbců tak zničilo, že jsem odešel velmi záhy.

V noci jsem si ještě jakžtakž uvedl Touhou anime, ale na nic dalšího jsem neměl síly, i když jak jsem poté slyšel, Aerograd jsem zmeškat neměl.

Neděle

Ráno jsem promítal další AMVčka, tentokrát s větším úspěchem – za největší považuji smích u těch vtipných titulů, u několika mých poznámek, a závěrečná spolupráce publika (pokud tam někdo ze čtenářů byl a tleskal a křičel, tak mu děkuji!).

Zpět do režie, juknout na Greka a jeho knír a plnovous v anime – opět kvalitně připravené, byť bylo znát, že narychlo, ale moc to nevadilo, přecijen u Greka je to spíše o debatách. A mezitím jsem si i stihl odskočit znovu uvést Touhou a vrátit se na Bad Apple – příští rok uvidím, zkusím vyhrabat další věci, přišlo mi, že se líbily.

Gordonova přednáška byla dobrá, holt se trochu nepovedla (což jsme pak rozebrali v kroužku AMVčkařů poté – velký dík Viki), ale to se stává – příště to bude lepší. A jak řekl Grek: “Takové věci se stávají vždycky na začátku.” Jak jsem psal, pak už proběhla jen debata s AMVčkaři (spousta velkých jmen na jednom místě, tahle koncentrace na Aki mne vždycky potěší) a po zakončení rekapitulace v hospůdce, s návrhy na četná vylepšení pro příští rok.

Myslím tak, že se můžeme i za rok na hodně těšit – a to je jedině dobře!

Advertisement